kariyer komitesi

Kariyer Komitesi; yönetim danışmanlığı şirketleriyle ODTÜlü öğrencileri çeşitli eğitim, etkinlik, teatalk workshop ve daha birçok farklı projede buluşturan komitedir.

kariyer komitesi ne yapar?

Case Study Workshopları
CaseBuddy
MCCareer
Eğitimler
İş ve Staj İlanları
MCC Business Review
Case Study Workshopları
Sektörden profesyonel kişiler moderatörlüğünde, çevrimiçi platformlarda veya yüz yüze görüşmelerde yönetim danışmanları ve ODTÜ öğrencler buluşarak interaktif bir şekilde vaka çözümü ve analiz yaparlar. Vaka çözümüne yaklaşımlarını profesyonel bakış açılarıyla harmanlayarak yönetim danışmanlığı sektöründe ve mülakatlardaki vaka çözümlerinde yetkinleşirler. Gönüllü üyeler moderatörlüğünde, kariyer komitesi koordinatörler tarafından moderatörlük için gönüllü üyeler seçilir. MCC CaseBooklardan seçlen orta derece zorluktaki br vakaya hazırlanılarak seçlen gönüllü üyelerin moderatörlüğe hazır olması için ön çalışmalar yapılır. Çevrimiçi platformlarda veya yüz yüze görüşmelerde vakayı üyeler moderatörler eşliğinde çözmeye çalışırlar.
CaseBuddy
Türkiye’de ilk örneği olan CaseBuddy sistemi öğrencler vaka çözmeye teşvik eder. Google formlardaki; vaka tecrübesi, mülakat tarh, sınıfı, bölümü gibi başlıklardaki sorulara verlen yanıtlara göre 2 öğrenc birbiriyle eşlenir. Ardından Kariyer komitesi koordinatörler tarafından her hafta bu kişilere mal yolu le örnek vakalar yollanır. İlerlemeler takip edilir. Geçtiğimiz yılda yaklaşık 140 ODTÜ öğrencisi bu sistemden faydalandı.
MCCareer
Sektörde uzun süredir yer alan Partner’ları ve yönetim danışmanlarını ağırladığımız bu etknlikte, ODTÜ öğrencler onların hayat hikayelerini dinleyerek onlara sorularını sorma şansı bulurlar. Onların kariyer yollarından öğrendiklerini dinleyerek sektöre daha emin adımlarla başlama şansı elde ederler.
Eğitimler
Consulting101: Her iki dönem başında birer kez yapılan bu eğitimde yönetim danışmanları ODTÜ öğrencilerne sektör hakkında bilgilendirici bir sunum yaparlar. Boost Your Application: Yönetim danışmanları ODTÜlü öğrencler ile buluşarak onları CV hazırlama ve mülakat aşamaları hakkında bilgilendirir.
İş ve Staj İlanları
İş birliğinde bulunduğumuz şirketlern iş ve staj ilanları MCC tarafından hazırlanan tabloda güncel olarak yayınlanır. Ayrıca iş ve staj lanlarının deadline’ı yaklaştıkça; 3.- 4. sınıfların bölüm iletişim gruplarında, mailing ağlarında ve sosyal medyada duyurulur.
MCC Business Review
MCC Business Review, METU MCC’nin aylık olmak üzere online platformlarda yayınlanacak bültendir. İçeriğinde; sektörden kişilerle röportajlar, case’ler, şirket tanıtımları, çeşitli sektörler hakkında güncel gelişmeler, partner şirketlerimizin iş ilanları / duyuruları ve MCC’ye ait etkinliklerin duyuruları bulunacaktır. Bu sayede ODTÜ öğrenciler; bir yandan farklı sektörler hakkında güncel gelişmeler takip ederek case’lere daha iyi bir şeklde yaklaşırken, diğer yandan da yönetim danışmanlığı sektörünü ve sektördeki şirketler daha iyi tanıyabilecektir.

MCC Busıness revıew yayında!

MCC Business Review, METU MCC’nin aylık olmak üzere online platformlarda yayınlanacak bültendir. İçeriğinde; sektörden kişilerle röportajlar, case’ler, şirket tanıtımları, çeşitli sektörler hakkında güncel gelişmeler, partner şirketlerimizin iş ilanları / duyuruları ve MCC’ye ait etkinliklerin duyuruları bulunacaktır.

Bu sayede ODTÜ öğrenciler; bir yandan farklı sektörler hakkında güncel gelişmeler takip ederek case’lere daha iyi bir şeklde yaklaşırken, diğer yandan da yönetim danışmanlığı sektörünü ve sektördeki şirketler daha iyi tanıyabilecektir.